Jaki jest charakter psa rasy flat coated retriever?

„Ci entuzjastyczni przyjaciele charakteryzują się długą głową i atletycznym usposobieniem. Ich grzywki poruszają się w wraz z ich zwinnymi ruchami. Są to bardzo eleganckie duże psy. Uszy mają średniej wielkości, osadzone wysoko, zwisające, z czubkiem odchylonym w kierunku pyska. Oczy średniej wielkości i bardzo wyraziste, ciemnego koloru (brązowe / orzechowe). Ogon prosty i w ciągłym ruchu.

Te psy to czysta witalność. Nie zawaha się wskoczyć na Ciebie, aby Cię przywitać za każdym razem, gdy wrócisz do domu. Jego powitanie będzie tak przyjazne, że nie spocznie, dopóki nie dotknie nosem Twojego nosa. Nie są jednak dobrymi psami stróżującymi, bo nigdy nie ugryzą obcej osoby.

Funkcje psich wąsów

Nie radzą sobie dobrze z samotnością i bezczynnością. Taką mają energię, że łatwo się nudzą, więc trzeba im zapewnić przestrzeń do zabawy, skakania i biegania, a także dobrą rozrywkę, aby nuda nie przerodziła się w destrukcyjną kreatywność.

Nie oddzielaj go od jednostki rodzinnej, gdyż domaga się kontaktu, ani nie zostawiaj go samego lub bez opieki na kilka godzin. Jego przeszłość myśliwska spowodowała, że są to psy bardzo oralne, z ogromną potrzebą posiadania zawsze pyska zajętego czymś do ugryzienia.

Ze względu na swoją potrzebę kontaktu i codziennego poświęcenia nie jest rasą odpowiednią dla osób mających mało czasu lub dla osób starszych. Dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi i dziećmi, ale w przypadku tych ostatnich mogą stać się niebezpieczne z powodu euforii.”

One thought on “Jaki jest charakter psa rasy flat coated retriever?

Dodaj komentarz