Różnice między Labradorem a Golden Retrieverem

Obie rasy posiadają cechy wspólne z Retrieverem i mają bardzo podobną budowę. To sprawia, że wiele osób nie wie dokładnie, jakie są różnice między Labradorem a Goldenem. Abyś nie miał co do tego wątpliwości, w tym artykule zajmiemy się tą kwestią szczegółowo. Będziemy przeglądać pochodzenia tych dwóch ras i wyjaśnimy niektóre z jego osobliwości, zarówno fizyczne i charakter.

Główne różnice między Labradorem a Goldenem

Chociaż zarówno Labrador jak i Golden Retriever są bardzo podobni fizycznie, istnieje wiele szczegółów, które odróżniają ich od siebie. Główne z nich to:

Golden może osiągać większe rozmiary niż Labrador: 61 cm w kłębie w porównaniu do 57 cm u samców i 56 cm w kłębie w porównaniu do 46 cm u samic. To sprawia, że Golden ma tendencję do bycia nieco wyższymi i smuklejszymi.

Labrador ma jednolicie ubarwioną sierść, która może być czarna, żółta lub czekoladowa. Golden z drugiej strony, może mieć złote lub kremowe odcienie.

Typowe problemy zdrowotne rasy Retriever

Sierść Labradora jest gładka i szorstka, bardzo różni się od sierści Goldena, która jest bardziej miękka i innej długości strukturę. Jest to zresztą jedna z najbardziej widocznych na pierwszy rzut oka cech wyróżniających.

Są to na ogół psy średniej i dużej wielkości, dobrze zbudowane i o mocnej budowie. Zarówno Golden jak i Labrador, mają również podszerstek odporny na działanie wody.

Golden czy Labrador, którego wybrać?

Jak widać, jeśli chodzi o wybór między tymi dwoma rasami psów, obie są doskonałymi opcjami. Jednakże, w zależności od rodziny, może bardziej odpowiadać Ci Labrador lub Golden Retriever. Jeśli w domu są małe dzieci, Golden jest uważany za bardziej odpowiedni. Jednak Labrador ma również tendencję do przystosowywania się do rodzin z dziećmi, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Obie rasy mogą mieszkać w mieszkaniu. Muszą być wyprowadzane na spacer trzy do czterech razy dziennie. Należy pamiętać, że Golden i Labradory to dwa bardzo figlarne psy i tylko w dorosłym życiu te pierwsze mają tendencję do bycia nieco spokojniejszymi niż te drugie.

Jeśli chodzi o zdrowie, opieka i dziedziczność będą decydujące, chociaż Golden Retriever ma tendencję do chorowania nieco mniej. Z drugiej strony, Labrador ma tendencję do życia dłużej, chociaż obie rasy mają średnią długość życia ponad 10 lat.

A więc. Po bliższym przyjrzeniu się cechom charakterystycznym Golden Retrievera i Labradora Retrievera, która z tych dwóch ras psów Twoim zdaniem najbardziej odpowiadałaby Tobie i Twojej rodzinie? Czy znasz jakiegoś futrzaka należącego do którejś z tych ras?

One thought on “Różnice między Labradorem a Golden Retrieverem

Dodaj komentarz