Jaki temperament ma pies Labrador Retriever?

9 lipca 2021 0 Comments

„Labrador Retriever jest bardzo znanym psem, ponieważ od kilku lat szczeniak jest wizerunkiem marki papieru toaletowego. Ten uroczy mały pies jest tak uroczy, jak można zobaczyć w reklamie. Jest to cecha, która uzupełnia jego doskonałe umiejętności jako psa myśliwskiego.

Retriever pochodzi z Kanady, gdzie był używany do łowienia ryb. Z biegiem lat zyskał popularność dzięki swojemu przyjaznemu sposobowi bycia, dziś jest jedną z najbardziej znanych ras na świecie. Chcesz dowiedzieć się więcej o jego cechach i opiece, jakiej potrzebuje?

Pochodzenie rasy Labrador Retriever

Nowa Fundlandia, w Kanadzie jest miejscem pochodzenia Retrievera. Tam był używany jako poganiacz kaczek i rybak, choć nie wiadomo, w którym roku zaczęto go hodować. Do 1800 roku rasa zyskała popularność poza granicami Kanady, kiedy to część psów przewieziono do Anglii. W XX wieku cechy rasy, które znamy dzisiaj, przyjęły się i w 1903 roku uznano jej wzorzec. Dzięki naturalnej chęci do pracy i przyjaznej osobowości od dawna wykorzystywany jest jako pies ratowniczy i przewodnik.

Najwybitniejsze cechy każdego typu psa Retriever

Jak wygląda Labrador Retriever?

Retriever jest psem dużych rozmiarów, z dużą głową zakończoną szerokim nosem. Kufa jest długa, ale nie spiczasta, ma mocny zgryz nożycowy. Zgodnie ze standardem Federation Cynologique Internationale (FCI), Labrador Retriever powinien mieć uszy umieszczone z tyłu czaszki, średniej długości i opadające na boki. Ogon jest gruby i bez frędzli, ale dość owłosiony. Sierść tej rasy jest krótka i bardzo obfita, nieco twarda w dotyku.

Jaki jest temperament Labradora Retrievera?

Ten retriever jest lubiany za swój przyjazny i zabawny charakter. Dogaduje się z każdym: ludźmi, dziećmi, zwierzętami domowymi, a nawet z gośćmi! Uwielbia być czuły i spędzać czas z ludźmi. W przypadku dzieci zaleca się obserwację interakcji, jak w przypadku wszystkich ras psów.

Retriever jest psem żądnym przygód, uwielbia odkrywać nowe rzeczy i jest bardzo towarzyski. Biorąc pod uwagę jego pochodzenie jako retrievera wodnego i rybaka, większość psów tej rasy uwielbia wodę, bez względu na to, gdzie się znajduje! Czy to basen, rzeka, czy zraszacz na podwórku, będzie biegł, aby się w nim ochłodzić. Mimo, że dobrze pływa, będziesz musiał mieć go na oku podczas wycieczek na świeżym powietrzu, aby uniknąć wypadków. Ponadto jest bardzo inteligentny i łatwo się uczy, dzięki czemu służy również jako pies stróżujący.”