Jaki temperament ma pies Labrador Retriever?

„Labrador Retriever jest bardzo znanym psem, ponieważ od kilku lat szczeniak jest wizerunkiem marki papieru toaletowego. Ten uroczy mały pies jest tak uroczy, jak można zobaczyć w reklamie. Jest to cecha, która uzupełnia jego doskonałe umiejętności jako psa myśliwskiego.

Retriever pochodzi z Kanady, gdzie był używany do łowienia ryb. Z biegiem lat zyskał popularność dzięki swojemu przyjaznemu sposobowi bycia, dziś jest jedną z najbardziej znanych ras na świecie. Chcesz dowiedzieć się więcej o jego cechach i opiece, jakiej potrzebuje?

Pochodzenie rasy Labrador Retriever

Nowa Fundlandia, w Kanadzie jest miejscem pochodzenia Retrievera. Tam był używany jako poganiacz kaczek i rybak, choć nie wiadomo, w którym roku zaczęto go hodować. Do 1800 roku rasa zyskała popularność poza granicami Kanady, kiedy to część psów przewieziono do Anglii. W XX wieku cechy rasy, które znamy dzisiaj, przyjęły się i w 1903 roku uznano jej wzorzec. Dzięki naturalnej chęci do pracy i przyjaznej osobowości od dawna wykorzystywany jest jako pies ratowniczy i przewodnik.

Najwybitniejsze cechy każdego typu psa Retriever

Jak wygląda Labrador Retriever?

Retriever jest psem dużych rozmiarów, z dużą głową zakończoną szerokim nosem. Kufa jest długa, ale nie spiczasta, ma mocny zgryz nożycowy. Zgodnie ze standardem Federation Cynologique Internationale (FCI), Labrador Retriever powinien mieć uszy umieszczone z tyłu czaszki, średniej długości i opadające na boki. Ogon jest gruby i bez frędzli, ale dość owłosiony. Sierść tej rasy jest krótka i bardzo obfita, nieco twarda w dotyku.

Jaki jest temperament Labradora Retrievera?

Ten retriever jest lubiany za swój przyjazny i zabawny charakter. Dogaduje się z każdym: ludźmi, dziećmi, zwierzętami domowymi, a nawet z gośćmi! Uwielbia być czuły i spędzać czas z ludźmi. W przypadku dzieci zaleca się obserwację interakcji, jak w przypadku wszystkich ras psów.

Retriever jest psem żądnym przygód, uwielbia odkrywać nowe rzeczy i jest bardzo towarzyski. Biorąc pod uwagę jego pochodzenie jako retrievera wodnego i rybaka, większość psów tej rasy uwielbia wodę, bez względu na to, gdzie się znajduje! Czy to basen, rzeka, czy zraszacz na podwórku, będzie biegł, aby się w nim ochłodzić. Mimo, że dobrze pływa, będziesz musiał mieć go na oku podczas wycieczek na świeżym powietrzu, aby uniknąć wypadków. Ponadto jest bardzo inteligentny i łatwo się uczy, dzięki czemu służy również jako pies stróżujący.”