Najwybitniejsze cechy każdego typu psa Retriever

Jeśli jest jakiś typ psa, który ma więcej niż wystarczająco dużo cech, to jest to Retirever. Labrador wyróżnia się tym, że jest szlachetny i miły. To samo dzieje się z Goldenem, psem, który ma bardzo stabilny temperament i wielkie umiejętności. Oboje są cierpliwi i łatwi w nauczaniu. W rzeczywistości, zgodnie z rankingiem opracowanym przez ekspertów, zajmują one pierwsze miejsca wśród najbardziej inteligentnych psów na świecie.

Nieco mniej znana jest retriever z Nowej Szkocji. Ten futrzak ma wielki instynkt łowiecki, ponieważ był używany do łapania kaczek w jeziorach i rzekach Nowej Szkocji. Jest to pies entuzjastyczny, wesoły i zawsze chętny do nauki. Fizycznie jest najmniejszy z retrieverów i choć często jest mylony z małym Goldenem, ma tendencję do bycia bardziej aktywnym. Psy te doskonale sprawdzają się w zawodach agility, ponieważ są zawsze czujne i nigdy nie wyglądają na zmęczone.

Rasa Curly Coated jest najbardziej nieśmiała ze wszystkich. Ale to nie przeszkadza mu być szczęśliwym i posłusznym. Spośród sześciu wariantów Retrievera, jest on najstarszy i najbardziej podobny do starożytnych psów wodnych.Curly nie jest bardzo powszechne i jego morfologia jest nieco inna od reszty retrieverów. Dwie z jego największych zalet to zwinność i wytrzymałość w terenie.

Generalnie wszystkie te psy mają wyjątkowy wzrok, percepcję i węch. Są to również silne psy, przystosowane do różnych miejsc i warunków klimatycznych.