Typowe problemy zdrowotne rasy Retriever

Psy rasy retriever są bardzo wytrzymałe i zdrowe w porównaniu z innymi rasami. Należy jednak pamiętać, że ze względu na ich genetykę są one bardziej narażone na pewne schorzenia. Do najczęstszych należą:

Dysplazja stawów biodrowych.

Jest to problem wszystkich wariantów Retrievera. Choroba ta, która dotyka biodra i stawy jest dość powszechna. Dlatego tak ważne jest, aby wykryć to w porę, co pozwoli uniknąć pogorszenia objawów i rozwinięcia się u futrzaka zapalenia stawów. Schorzenie to może powodować ból i z czasem ograniczać ruchomość.

Podzastawkowe zwężenie aorty.

Ta choroba serca jest dziedziczna i często występuje u Golden Retrieverów. Psy, które to mają, mają zwężenie, które hamuje normalny przepływ krwi z serca do aorty. Często trudno jest zauważyć problem, ponieważ nie zawsze występują objawy kliniczne, które można łatwo zaobserwować.

Alergie.

Psy rasy retriever są podatne na alergie skórne, ze względu na ich gęstą sierść. Z tego powodu ważne jest dobre zwalczanie pcheł i dokładna higiena.

Problemy z oczami.

Takie jak zaćma, postępujący zanik siatkówki lub wady rozwojowe powiek. Schorzenia te mogą pojawić się w każdej chwili, dlatego kluczowe znaczenie mają regularne badania okulistyczne.

Otyłość u psów.

Niektóre psy tej rasy mają tendencję do szybkiego przybierania na wadze, jeśli nie uprawiają wystarczającej aktywności fizycznej.